Praeitą mėnesį ankstesnę dieną Kitą dieną Kitą mėnesį
Pagal metus Pagal mėnesį Pagal savaitę Šiandien Ieškoti Peršokti mėnesį

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/renginiai/domains/renginiaisiauliuose.lt/public_html/plugins/jevents/jevfiles/jevfiles.php on line 1186
Paskaitų ciklas „Corpus Paulinum lobiai“
Birzelio-15-2.png
Renginio pradžia: 11:00 val.  Šeštadienis, Birželis 15, 2019
Peržiūros : 113
Kontaktai +37069877239

ŠIAULIUOSE UNIKALI GALIMYBĖ GILIAU PAŽINTI ŠVENTOJO RAŠTO TEKSTUS (Apaštalo Pauliaus laiškus)

Šiaulių vyskupijos Pastoraciniame centre
(Adresas: Tilžės g. 186)
Biržėlio 15 d., 11-15 val.
(Pertraukų metu kava / arbata)

Paskaitų ciklas "Corpus Paulinum lobiai"

Corpus Paulinum (apaštalo Pauliaus laiškai) sudaro reikšmingą Naujojo Testamento dalį. Paulius buvo produktyviausias rašytojas iš visų Jėzaus apaštalų. Šiuo paskaitų ciklu siekiama supažindinti su turtingu apaštalo Pauliaus minties paveldu. Paskaitos turėtų padėti įsisavinti pagrindines apaštalo Pauliaus laiškų temas, supažindinti su svarbiausiomis Pauliaus teologinės minties sąvokomis, taip pat atskleisti šio Kristaus tarno pasaulėvaizdį, vertybes ir, svarbiausia, širdį. Gilios apaštalo Pauliaus įžvalgos kaip niekad anksčiau yra aktualios mūsų dienoms. Todėl šiuo paskaitų ciklu siekiama ne tik pagilinti biblines žinias ir praplėsti teologinę perspektyvą, bet ir sustiprinti dvasinius piligrimus jų tikėjimo kelionėje.

Dviejų paskaitų metu, bus nagrinėjami trys apaštalo Pauliaus laiškai:

I. Laiškas galatams. Kristus ir Įstatymas.

II. Laiškai tesalonikiečiams. Išmėginimai, belaukiant Kristaus pasirodymo.


LEKTORIUS:

Giedrius Saulytis yra humanitarinių mokslų daktaras ir teologijos magistras. Jis studijavo Tarptautiniame Trejybės universitete JAV, kur įgijo teologijos magistro laipsnį, o Anglijoje Brunelio universitete apgynė daktaro (PhD) disertaciją tema Pagrindinės XX a. pastoracinės teologijos kryptys. Šiuo metu Giedrius dalyvauja Lietuvos Biblijos draugijos veikloje, rengiant naują Naujojo Testamento vertimą į lietuvių kalbą. Iš senosios graikų kalbos jis verčia apaštalo Pauliaus laiškus ir rašo jiems komentarus. Daktaro Giedriaus Saulyčio straipsnius bibliniais, teologiniais, istoriniais ir kasdienio tikėjimo klausimais publikuoja Lietuvos rašytojų sąjungos mėnraštis Metai, žurnalas Naujasis Židinys – Aidai, internetinis dienraštis bernardinai.lt, jo kontempliacinės refleksijos įtraukiamos į Magnificat maldynėlį. Paskaitų ciklas Corpus Paulinum lobiai, skaitytas Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) parapijos stovykloje ir Palangos Šv. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje susilaukė daug šiltų atsiliepimų.

Renginį organizuoja Šiaulių ekumeninė ganytojų grupė

Kviečiame visus norinčius, ĮĖJIMAS LAISVAS.

Renginys vyks: Šiaulių vyskupijos Pastoraciniame centre